Stiilispikker

Habe või vunts? Või mõlemad? Naised ütlevad, kas ja mis neile meeldib

Toimetas Vidrik Võsoberg 10.11.2017, 13:35

Ehkki movemberi ehk vuntsikasvatamiskuu eesmärk on juhtida tähelepanu meeste terviseprobleemidele, on nii mõnigi naine ilmselt juba kuni kümme päeva olnud parasjagu pahur. Internetis levivad meemid, milles irvitatakse, et nüüd võiks naisedki kuuks ajaks raseerimise maha jätta ja endale korralikud karvajalad kasvatada – on ju movember. Ning üleüldse kasvatavat mehed novembris vuntsi puhtalt laiskusest. Ent mida naised üldse habemest ja vuntsidest arvavad?

FHMi teatel korraldas WhatsYourPrice vastavateemalise küsitluse. Ligi 2500 naiselt uuriti, kas nende arvates on meeste näokarvad ilusad ja kui on, siis millist tüüpi nad eelistavad.

WhatsYourPrice’i asutaja ja juht Brandon Wade kommenteeris küsitlust järgnevalt:

„Paljude meeste jaoks väljendavad näokarvad mehelikkust. Raseerimisvaba november lubab meestel kuu aja jooksul elada välja oma Paul Bunyan’i (hiiglaslik habemega puuraidur Ameerika folklooris – toim) fantaasiaid ja loodetavasti nad ka annetavad heategevuseks.“

Tuleb välja, et habeme kasvatamine võimaldab lüüa kaks kärbest ühe hoobiga – mehed tunnevad end meestena ja naised leiavad, et see on nende jaoks veetlev. Aga nüüd lähemalt küsitluse tulemustest.

1. Kas sulle meeldivad mehe näokarvad?

Jah – 62,75%

Ei – 37,25%

2. Kui vastasid jah, siis millist tüüpi mehe näokarvu sa eelistad?

Habe – 43,27%

Vuntsid – 6,44%

Mõlemad koos – 50,29%

Ehk: olgu movember või mitte, vuntsid on ilusad väga väheste naiste jaoks.