Militaar

USA militaarteadlaste võimas leiutis: sõjaväemasina rehvid muutuvad sõidu ajal tankiroomikuteks

Toimetas Vidrik Võsoberg 29.06.2018, 13:45

USA kaitseministeeriumile alluv militaartehnoloogiate väljatöötamise agentuur DARPA teeb revolutsiooni sõidukite karmil maastikul liikumise vallas. Nende viimane läbimurre kujutab ümmargusi rehve, mis muutuvad vaid kahe sekundiga ja sõiduki peatamist vajamata kolmnurkse kujuga tankiroomikuteks.

Popularmechanics kirjutab, et tankide puhul on kõige olulisemad kolm asja: tulejõud, soomus ja liikuvus. Lahingusõiduk peab omama piisavalt tulejõudu, et vaenlasi hävitada. Sel peab olema soomus, mis kaitseb tabamuste eest. Ning sel peab olema mobiilsus, et vaenulikus keskkonnas manööverdada.

Tankirelvad ja kaitsesoomus on viimase 30 aastaga märkimisväärselt arenenud. Liikuvus aga mitte nii väga. Maastikulahingusõidukitel kasutatakse endiselt kas rattaid või roomikuid, mõlemal oma plussid ja miinused. Roomikud on abiks liival ja karmil maastikul, veljed-rehvid aga pakuvad kiirust teedel.

Kuid mis oleks, kui saaks kasutada neid mõlemaid?

DARPA reguleeritav ratasroomik (Reconfigurable Wheel Track ehk RWT) kujutab ratast, mida saab sõidu ajal roomikuks muuta. Allolevas videos näeme (DARPA muude leiutiste kõrval) RWT-dega varustatud Humveed, mis nende abil suudab kiiresti muutunud maastikuga kohaneda.

Ratas muutub roomikuks ja vastupidi vaid kahe sekundiga.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud