Stiilispikker

NÄGU SILEDAKS: efektiivse habemeajamise 7 sammu

Toimetas Vidrik Võsoberg 03.07.2018, 10:49

Raseerimine võib olla ebamugav ja isegi valus, kui seda lohakalt teha – rääkimata sellest, et pealiskaudne habemeajamine pole sageli efektiivne ning jätab üksikuid pikemaid tüükaid. Men’s Fashion Magazine on pannud kirja seitsmeosalise juhendi, et mees saaks oma näo ilusti ja valutult siledaks kui beebipepu.

1. Habeme pehmendamiseks loputa nägu põhjalikult sooja veega

Karvade pehmemaks muutmiseks võib kasutada ka raseerimiseelset õli, aga vesi on odavam ja samuti piisavalt hea.

2. Valmista vaht ette

Habemeajamisvahtusid ja –kreeme on sadu sorte, aga kindlasti tasub kasutada vahutopsi ja –pintslit. Löö habemeajamiskreem märja pintsliga topsis kenasti vahtu.

3. Kanna vaht näole

Kanna habemeajamisvaht pintsli abil ringjate liigutustega näole, näiteks nina all aita näpuga kaasa. Üle ei maksa selle sammu juures mõelda ja vahtu võiks olla pigem rohkem kui vähem.

4. Raseeri

Selle sammu puhul on kõige tähtsam eeltöö ehk hea raseerija soetamine. Raseerimises edasijõudnud mehed kasutavad kas vahetatavate žiletiteradega nn vana kooli pardlit või lausa habemenuga. Raseeri piki karva kasvamise suunda, rakenda õrna survet ja tee lühikesi tõmbeid.

5. Teine raseerimine

Tee nägu uuesti märjaks, kanna peale uus vaht ja kui soovid, siis raseeri seekord vastukarva. Teise raseerimise idee on likvideerida esimesel korral pealiskaudsema lõike saanud kohad ja garanteerida puhtam tulemus.

6. Tegele sisselõigatud ja ärakraabitud kohtadega

Klassikaline lähenemine on veritsevatele kohtadele vetsupaberitükkide asetamine, aga pigem kasuta verejooksu peatavat palsamit, näiteks Glyderi oma.  

7. Raseerimisjärgne hooldus

Külm vesi rahustab nahka ja sulgeb poorid. Nahaniisutaja ja hea habemeajamisjärgne palsam taastavad veidi ärritatud näonaha.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud