Tee ise

ELUNIPP: nutikas lahendus rehviga velje värvimiseks

Ohtuleht.ee 26.07.2018, 18:30

ÕL Mehele toimetaja tunnistab, et on paar aastakest mõtisklenud selle üle, kuidas saaks auto roostetava talverataste komplekti värske värvi alla – aga pole viitsinud-raatsinud rattaid velgede ning rehvide lahutamiseks ja hiljem uuesti liitmiseks kummiposti viia. Paistab, et sellistele kopikakoidele ja laiskvorstidele on sobiv lahendus olemas.

Keegi Imguri kasutaja sai oma maasturile kuskilt prügimäelt roostetavad veljed koos rehvidega. Temagi jäi mõttesse: kuidas veljed ära värvida nii, et värviga rehve kokku ei mäkerdaks?

Leitud lahenduse põhjal saame koostada sellise tööjuhendi:

1. Lase ja pressi rehvid võimalikult tühjaks, selleks tuleb manipuleerida ventiiliga.

2. Puhasta veljed ettevaatlikult liivapaberiga roostest.

3. Eemalda tekkinud roostepuru ja mustus ettevaatlikult mingi lahustiga, näiteks lakibensiiniga immutatud kaltsuga. Väldi rehvide „lahustamist“.

4. Otsi üles vanad mängukaardid. Või tolmuvad tarokikaardid, puudulik Musta Notsu komplekt või isegi vanaema kapist leitud postkaardikomplekt „Jelgava 1976“.

5. Topi kaardid ükshaaval ringjalt ja püstiselt rehvi servade vahele ja tee seda nii, et kaardid on katuselaastude moodi ülekattega.

6. Haara aerosoolpudel värviga ja kuku puristama. Aerosoolvärviga saab reeglina ühtlaseima tulemuse. Kui sa aga ühtlusest väga ei hooli ja kaardid kindlalt püsivad, võid kasutada ka pintslit ja otse roostele värvitavat purgivärvi.

(Imgur)
(Imgur)

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud