Militaar

HIINA VÄLK: rahvavabariigi lennuk tulistab rakette kuuekordsel helikiirusel

Toimetas Vidrik Võsoberg 13.08.2018, 10:47

Hiina katsetas just hüperoonilist õhusõidukit, mis suudab kuni kuuekordse helikiiruse juures tulistada välja tuumarakette. Starry Sky-2 nime kandev lennuk võib mööda taevalaotust liikuda kiirusel kuni 7343 kilomeetrit tunnis (Mach-5,5), kirjutab Popularmechanics. Lisaks suudab see lennu ajal järsult suunda muuta ja seega ilmselt vältida täna kasutusel olevaid raketikaitsesüsteeme.

Starry Sky-2 käivitas mitmeastmelise raketi ja lendas seejärel Mach-5,5 kiirusel 400 sekundit. Õhusõiduk sooritas enne maandumist ka 29 km kõrgusel erinevaid manöövreid. Tüübilt on lennuk „lainel ratsutaja“ (waverider) ehk see saab surfata omaenda tekitatud lööklainetel.

Global Timesi teatel hindab USA luure, et Hiina esimesed ülehelikiirusel raketid saavad lahinguvalmiks 2020. aasta paiku. Ülalkirjeldatud uusim tipptehnika näitab sõjanduseksperdi Song Zhongpingi sõnul, et „Hiina areneb USA ja Venemaaga õlg õla kõrval“.

Ülehelikiirusel õhulaeva kärmus teeb sellest kaunis suure laastamispotentsiaaliga relva. Tugev manööverdusvõime tähendab, et tavapärased kaitsesüsteemid on selle vastu abitud ja hüperkiitus annab rünnatavale vähe aega vastumeetmete kasutuselevõtuks.

Ka USA ja Venemaa jätkavad tööd omaenda ülehelikiirusel relvade väljaarendamiseks.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud