Tehnika

Tuntud telefonitootja tegi sooritustestis sohki

Toimetas Vidrik Võsoberg 07.09.2018, 18:30

Hiina tehnikafirma Huawei jäi vahele sellega, et õpetas mõned oma võimsamad telefonid sooritustestis tegelikust paremaid tulemusi näitama, kirjutab The Verge.

AnandTech avastas, et Huawei P20 telefon on programmeeritud selliselt, et see populaarses sooritustesti rakenduses 3DMark maksimaalseid tulemusi näitaks. 3DMarki looja esines mõni päev hiljem avaldusega, milles kinnitas seda väidet ja teatas, et võtab P20 ja veel kolm samasuguselt käituvat Huawei telefoni (P20 Pro, Nova 3 ja Honor Play) oma edetabelitest maha.

Ka Huawei ise on tunnustanud, et telefonid kohandavad oma sooritust vastavalt sellele, millises äpis neid testitakse.

Kui telefoni prooviti ühes teises 3DMarki versioonis, mille nime seadeldis välja lugeda ei osanud, siis olid tulemused märksa kehvemad. Ehk: Huawei P20 suutis äpi nime järgi aru saada, et temalt oodatakse võimalikult häid testitulemusi ja kohandas oma käitumist vastavalt. Mis tähendab, et ilma Huawei „erilise tähelepanuta“ rakendustes ja päriselus on telefoni sooritus hoopis midagi muud.

Varem on sarnase testitulemuste võltsimisega jäänud vahele ka Samsung ja OnePlus. Huawei teenis hiljuti pahameelt ka sellega, et jättis mulje, nagu oleks üks nende reklaamfoto tehtud telefonikaameraga – aga tegelikult võttis kaadri peegelkaameraga profipiltnik.

Verge nendib, et tegelikult ei tähenda need sooritustestid nagunii suuremat ja pigem on testinumbrid nohikute pärusmaa. Ja kui tahad teada saada, kuidas su telefon nõudlikuma tegevuse – näiteks mängude mängimisega – hakkama saab, siis võta lihtsalt kätte ja proovi järele.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud