Militaar

USA merevägi tahab rahvahulkade ohjamiseks elektripüssikuule

Toimetas Vidrik Võsoberg 10.09.2018, 20:06

Merejalaväelased soovivad tulevikus oma relvadesse laadida väikseid elektriga laetud padruneid, mis võimaldaksid märatsevaid rahvahulkasid elektrišoki abil maha rahustada. Taserkuulid peaksid muutma inimese vähemalt pooleks minutiks liikumisvõimetuks, kirjutab Popularmechanics.

Otsitav laskemoon peaks sobima tulistamiseks püstolitest, püssidest ja granaadiheitjatest ning sihtmärgi surmamise asemel halvama. Elektrikuulid oleks mereväelastele eriti abiks näiteks võõrastes riikides saatkondi turvates või siis, kui vaja kaasmaalasi evakueerida ja sealjuures märatsevaid rahvahulki ohjata.

National Interesti teatel otsib USA merejalavägi „juhtmevaba inimese elektromuskulaarse tegutsemisvõimetusks muutmise laskemoona“ (wireless human electro-muscular incapacitation ehk HEMI). Nende kuulide tegevusulatus peaks olema vähemalt sada meetrit ning kuul peaks läbistama sihtmärgi riided, et saada kontakti nahaga. Elektrilöök peaks halvama sihtmärgi vähemalt pooleks minutiks ja ideaalis kolmeks minutiks.

Sõjaväelaste nägemuses peab erilaskemoon sobima näiteks 9-millimeetristele püstolitele ja 12-kaliibrilistele haavlipüssidele – et sõdurid ei peaks ohuolukordades vedama kaasas mitut relva, vaid piisaks surmavate padrunitega salve vahetamisest elektrikuulidega laetud magasini vastu.

Kui jõukohane mereväelaste soov kaasaegsele militaartehnikateadusele on, pole teada, aga võib eeldada, et sõjaväejuhatus ei nõua ulmet.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud