Kasulik

IIDNE VAIDLUS: kumba pidi peab WC-paberi rull hoidjas olema ?

Ohtuleht.ee 12.09.2018, 21:21

Sõna „iidne“ pole ehk väga täpne, arvestades, et tualettpaberi rullid võeti kasutusele alles 1880ndatel aastatel, aga üle saja aasta on see vaidlus vana kindlasti. Kas vetsupaber peaks olema hoidjas nii, et paber jookseb alt- või pealtpoolt? Mõlemal suunal on oma toetajaid. Aga Men’s Health on teadusele tuginedes üsna rangelt teatanud, et küsimus ja vaidlus on lahendatud ning võitja saab olla vaid üks – paber peab jooksma pealtpoolt.

„Just sel hetkel, mil WC kasutaja sirutab käe tualettpaberi järele, on tema käsi kõige tõenäolisemalt bakteritega kaetud,“ vahendab väljaanne Colorado ülikoolis tehtud uuringu tulemusi.

Selles uuringus tõdetakse veel, et avalikes käimlates – täpsemalt ustel, põrandatel, käepidemetel, seebiautomaatidel ja pottidel – leidub 19 erinevat bakterigruppi.

Nii toob MH välja konkreetse olukorra: kui paber jookseb rullis altpoolt, siis puutuvad selle kasutaja käed kokku nii rulliga kui ka seinaga. Ja ka peab paberi järele küünitaja puutuma rulli rohkem, kui ta teeks seda juhul, kui rull oleks „õigetpidi“.

(Pixabay)

Oletame, et üks mitte väga puhaste kätega inimene kasutab vetsu, haarab kätt vastu rulli ning seina nühkides paberitüki, kordab tegevust, kordab veel ... Kui see on sagedamini kasutatav kemps, siis võib paberirulli asetus põhjustada päris korraliku bakterite kogunemise ja leviku.

House Beautiful korraldas Instagramis selleteemalise küsitluse ning suurem osa vastajatest leidis samuti, et paberit peaks saama haarata pealtpoolt.

ÕL Mehele lisab omaltpoolt: ükskõik kumba pidi paber ka poleks, palun ärge unustage peale hädalkäimist korralikult käsi pesta.  

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud